Skip to Content Contact Us

ממה מייצרים תכשיטים

אי אפשר לדמיין סטיילינג בלי תכשיטים – האוצר של כל הופעה. קיימים תכשיטים מסוגים שונים הנבדלים זה מזה מבחינות רבות, מחומר הגלם של התכשיט דרך האלמנט ועד העיצוב הייחודי.

תכשיטי יוקרה איכותיים המבוססים על חומרי גלם משובחים עולים יותר ובצדק. באופן טבעי, מדובר במלאכת מחשבת אמנותית ולחומרי גלם מסוימים יש יתרונות על פני אחרים הבאים לידי ביטוי במחיר התכשיט.
חומר הגלם תורם לעמידות התכשיט, להשגת מראה מיוחד ומאפשר למעצב התכשיטים ליצור תכשיטים בצורות שונות לפי היכולות והגמישות של החומר.

אילו חומרים פופולאריים בייצור תכשיטים ומה חשוב לדעת על כל אחד מהם?

זהב מלך התכשיטים

קשה מאוד להתחרות עם נפלאות הזהב. המתכת היקרה ביותר בעולם, היא משאב נדיר על פני כדור הארץ ומכאן גם היוקרה שלה. השקעה בזהב הוכחה כהשקעה טובה גם בתקופות של טלטלות בשווקים, כי זהב הוא חומר שאפשר לסחור בו והשווי שלו לרוב נשאר גבוה בתקופות משבר.
מעבר לכך, החומר עצמו בעל עמידות יוצאת דופן, כולל במגע עם מים. הוא אינו מתלכלך או נשרט ושומר על חזות טבעית ומבריקה לאורך זמן.
כמינרל טבעי הזהב נחשב היפואלרגני ואידיאלי לעור רגיש, הוא אפילו מקושר להקלה בסימפטומים כמו דלקות פרקים והמרצת מחזור הדם ובעל תכונות לוויסות טמפרטורת הגוף.
מבחינת גמישות החומר, ניתן לברוא מהזהב תכשיטים מרהיבים בעיצובים מרגשים ואלה בשל היתרונות הרבים של החומר יכולים לעבור מדור לדור…

כסף שווה במיוחד

הכסף אומנם אינו מתכתבת עמידה או יקרה כמו הזהב, אבל כבודה במקומה מונח. זוהי מתכת מאוד עמידה ממנה ניתן ליצור תכשיטים מסוגננים ומפתיעים. עם זאת, חשוב לשמור יותר על תכשיטים מכסף, היות והמתכת עשויה להשחיר במגע עם מים ואוויר ולכן יש לנקות את התכשיט מעת לעת בצורה עדינה ורוי לשמור עליו בתיבת תכשיטים אטומה.
תכשיטי כסף יעלו לכם פחות מזהב, אך בהשוואה למתכות אחרות הכסף נחשב לחומר גלם יקר ומרשים. גם לתכשיטי כסף יתרונות בריאותיים כמו למשל, מניעת קור, ריפוי פצעים וויסות טמפרטורה וגן שיפור ברמות אנרגיה ומאבק ברעלים ומזהמים.

סוד הפלטינה

יש כמה סיבות טובות לבחור בתכשיטי פלטינה: זוהי מתכת יקרה, מבריקה ובעל מרקם של משי נעים למגע. הפלטינה נחשבת להיפואלרגנית ולכל כל מי שסובל מרגישויות שונות ייהנה לאמץ אותה לעור שלו. התחזוקה של הפלטינה פשוטה להפליא, כל שצריך זה לנקות אותה בעדינות והיא תראה נהדר לאורך זמן. רוב תכשיטי הפלטינה הם לא תכשיטים של פלטינה טהורה לחלוטין אלא משלבים בין פלטינה למתכות אחרות והסמל המוטבע על התכשיט מציין את רמת הטוהר של הפלטינה. החומר מאתגר יותר לעבודה, כי הוא כבד וצפוף והעלות של התכשיט מגלמת את ההשקעה הרבה שמעצבים משקיעים בתכשיטים מחומר זה.

כוח הפלדיום

הפלדיום הוא חומר נוסף, שמככב בזירת התכשיטים ומאופיין בקלילות ואווריריות. הוא נחשב זול יותר מפלטינה ופחות יקר ממנה, אבל היפואלרגני ובעל עמידות גבוהה מבחינת גוון. הצבע שלו לא דוהה מהר ואין צורך לצפות אותו, הוא בעל גמישות רבה ולכן ניתן לעצב ממנו יצירות אופנתיות מיוחדות והוא אינו מכיל ניקל כך שמתאים לבעלי עור רגיש. המתכת עצמה מבריקה ולבנה באופן טבעי ומכאן הטוהר והייחוד שלה.

כאשר אתם בוחרים תכשיטים חשבו על החומר ממנו הם עשויים ומה האיכויות של כל חומר הן בתרומתו למראה של התכשיט והן במגע ובתחזוקה. בחרו תכשיטים שתאהבו מכל הבחינות מהחומר ועד הדרך בה הם נראים על עור הגוף.

אולי יעניין אותך גם?

Back top top