Skip to Content Contact Us

איך לבחור טבעת אירוסין?

הרגע שבו מציעים נישואין לאדם יקר, חשוב ואהוב הוא רגע שמתכוננים לקראתו לא מעט. יש התרגשות רבה לקראת ההצעה והצגת השאלה החשובה. לא בכדי אנשים רבים מחפשים רעיונות מקוריים ובלתי נשכחים, על מנת שהרגע הזה יהפוך למזכרת נעימה בדרך לחיים המשותפים של שני בני הזוג. לטבעת האירוסין יש חלק חשוב מאוד בווידוא שהטקס עצמו הופך למיוחד עוד יותר ולכן חלק גדול מההכנות לקראת הצעת הנישואין יוקדש לבחירה של הטבעת הנכונה והמתאימה ביותר. בעידן שבו אנו חיים יש כל כך הרבה אפשרויות וחשוב מאד לשים לב לאן ניגשים ועל סמך אילו תכונות מבססים את ההחלטה.

כאשר מתחילים לחשוב על הנושא של בחירת טבעת אירוסין צריך לחשוב על כמה תכונות ומאפיינים שצריכים להוות חלק בהחלטה:

1
4
  • חומר הגלם – מאיזה חומר תהיה הטבעת עשויה? כיום יש מבחר עצום של חומרי גלם שיכולים גם לעמוד בפני עצמם וגם להיות משולבים עם חומרי גלם נוספים.
  • תכונות הטבעת – הצבע או החוזק שלה ייקבעו על סמך החומרים שמהם היא תהיה עשויה.
  • מידה – בעולם של עיצוב תכשיטים יש אפשרות לבחור מידת טבעת המתאימה להיקף האצבע. יש מידות סטנדרטיות ואפשר כמובן גם להזמין טבעות אירוסין בהזמנה אישית של מידה חריגה.
  • שילוב אבני חן – מי שמתכוון לקיים חתונה יהודית על פי ההלכה לא יוכל לעשות שימוש בטבעת נישואין שיש בה עיטורים או שילוב של יהלומים ואבני חן. לכן טבעת האירוסין היא זו שבה אפשר ורצוי לשלב גם יהלום. היהלום יכול להיות קטן או גדול, שקוף או צבעוני ובלבד שיתאים למי שמעניק את הטבעת ולמי שאמור לקבל אותה.
  • איפה ואיך קונים? מצד אחד – אפשר להגיע לחנות ולבחור טבעת מתוך המבחר הקיים. האפשרות השנייה מעניינת ומרגשת כאחד – עיצוב אישי על פי הזמנה של מי שקונה את הטבעת. כך אפשר לעצב את הטבעת באופן שהכי יתאים למי שאמור לקבל אותה והיא תהיה ייחודית, מקורית ויחידה מסוגה.

איך בוחרים מבין סוגי הזהב השונים?

הבחירה בין זהב צהוב, אדום או לבן היא לא רק בחירה שקשורה בצבע הסופי של הטבעת אלא הרבה מעבר לכך. זהב 24 קראט – שנחשב לזהב בדרגת הטוהר הגבוהה ביותר הוא חומר גלם רך מדי ולכן לא נפוץ בתעשיית התכשיטים. תכשיטים העשויים מזהב 18 קראט הם בדרך כלל האיכותיים והטובים ביותר. אפשר גם למצוא כיום טבעות עם אחוז זהב נמוך יותר (מספר קטן יותר של קראט) – ואז הן תהיינה משולבות עם חומרי גלם נוספים בתערובת. זו הסיבה שהזהב הצהוב המוכר מורכב מתערובת של מתכות נוספות המחזקות את הצבע הצהוב והמעמיקות את הברק היוקרתי שלו.

על מנת להגיע לצבע הכסוף והבוהק של הזהב הלבן יעורבב הזהב הגולמי עם מתכות אחרות כמו כסף או ניקל. השכבה החיצונית בדרך כלל היא שכבה העשויה כיסוי מרודיום – חומר שעלול להישחק עם הזמן אך ניתן לתיקון בצורה פשוטה ומהירה. גם הזהב האדום, שמתבטא בטבעות בגוון חום – מערבב בתוכו שילוב של מתכות כמו נחושת, למשל, המחזקות את הגוון ונותנות לטבעת את הצבע המיוחד שלה. אפשרות נוספת היא יצירת טבעת המשלבת את שלושת צבעי הזהב הנפוצים.

טבעת אירוסין מזהב לבן נחשבת לטבעת הנפוצה והמבוקשת ביותר. הזהב הלבן בעצם נותן לטבעת מראה כסוף, בוהק ומבריק והיא נראית יפה ומפוארת מאוד. במקרים רבים תהיה זו הבחירה המועדפת על לא מעט בני זוג. מי שמעדיף את הכיוון הצנוע יוכל לבחור בטבעת אירוסין קלאסית, דקה, כזו שלא מושכת הרבה תשומת לב ולאחר החתונה – תשתלב באופן מושלם עם טבעת הנישואין החדשה שלבטח תיראה שונה באופן מהותי. טבעת אירוסין עם יהלום בולט ומיוחד תיראה לא פחות ממרהיבה ותשתלב בצורה נהדרת עם טבעת נישואין שבה אי אפשר בדרך כלל להוסיף יהלום.

למה רצוי להשקיע בטבעת האירוסין?

ישנה דעה רווחת בקרב הציבור ועל פיה טבעות אירוסין כלל לא נשארות בשימוש לאחר החתונה. מקרים רבים מעידים שמדובר בדעה שגויה, שכן גם לאחר החתונה נוהגים אנשים רבים להמשיך ולענוד גם את טבעת האירוסין. הסיבה לכך פשוטה – יש קשר וערך רגשי גבוה מאד לטבעת ולכן היא הופכת לשגרה היומיומית של מי שעונד אותה. אין סיבה אמיתית להפסיק לענוד אותה וכמובן שגם סכום לא מבוטל של כסף הושקע בה, אז למה שהיא תישאר בקופסה כאבן שאין לה הופכין?

בקנייה של טבעת אירוסין – לא מתפשרים!

חשוב מאוד להשקיע את המשאבים הדרושים בבחירת טבעת האירוסין המתאימה והמושלמת. היא תישאר לנצח כמזכרת מהצעת הנישואין ותהפוך לתכשיט שמלווה על בסיס שגרתי ויומיומי את מי שמקבל אותה. למרות שמקבלים אותה בהפתעה גמורה – נקשרים אליה מיד ואי אפשר להיפרד ממנה. היא חייבת להיות איכותית ועמידה, עשויה מחומרי גלם לא פחות ממעולים וחזקים וכמובן שמי שמוכר או מעצב אותה חייב להיות איש מקצוע מוביל בעולם התכשיטים בכלל ובעולם הטבעות בפרט. בחירה בטבעת בעיצוב אישי היא בחירה שבני זוג רבים בוחרים בה בתקופה האחרונה.

כדאי לדעת שגם אם התקציב מצומצם אפשר למצוא טבעת אירוסין שתעמוד בקריטריונים ולא תיפול באיכות או בעיצוב המיוחד שלה מטבעות שהושקעו בהם סכומי כסף גדולים יותר. זהו בדיוק היתרון הגדול של העיצוב האישי – המעצב יידע בדיוק איך להגיע לטבעת המושלמת מכל הבחינות – כולל הנושא הכספי. מי שמחפש את הטבעת הייחודית, זו שאין בשום חנות ולא תהיה בחזקתו של אף אדם אחר – אפשרות של עיצוב אישי היא בדיוק מה שתתאים לו ותהיה מושלמת לקראת הצעת הנישואין המיוחדת שהוא מתכנן.

Back top top