Skip to Content Contact Us

כיצד לקנות טבעת אירוסין באינטרנט?

כאמור – כל פריט או חפץ אפשר להזמין כיום דרך אתרי מסחר ורכישה כיום. גדול או קטן, יקר או זול, מהארץ או מחוץ לארץ. היתרון – אפשר לבצע את הרכישה בקלות מכל מקום, בכל מקום ובכל שעה. אין צורך להמתין לשעות הפעילות של החנות או בית העסק, מה שלא תמיד מתאים לסדר היום של כל אחד. ברוב המקרים התמונות של הפריטים או התכשיטים זהות למראה במציאות כך שמה שרואים על המסך יהיה בדיוק מה שייאסף או יישלח בחבילה. אין ספק שמדובר בהקלה גדולה מאד.

איך לבחור טבעת אירוסין?

כאשר מחליטים לרכוש טבעת אירוסין דרך האינטרנט חשוב לשים לב לכמה נושאים ומשתנים על מנת לוודא שבוחרים טבעת טובה, איכותית, העשויה מחומרי הגלם המעולים שמשמשים כיום בתעשיית התכשיטים:

טבעות אירוסין
9
  • זהב – כמה קראט מוגדרת הטבעת? הקראט מצביע על אחוז הזהב הטהור בסגסוגת שממנה עשויה הטבעת ולכן גם יש לו השפעה על המחיר.
  • מידה – בדומה לאביזרי אופנה אחרים יש לטבעות מידות מוגדרות ומדויקות, מה שעשוי לחסוך את ההגעה אל בית העסק לצורך מדידה בלבד.
  • יהלומים – בניגוד לטבעת נישואין – מי שמתחתן ברוח ההלכה היהודית יכול להוסיף יהלום או אבני חן לעיצוב של טבעות האירוסין שלו. חשוב לדעת כמה וכמה פרטים אודות היהלום עצמו על מנת לוודא שהוא אמיתי, טהור, נקי והופק בדרכים הומניות וחוקיות.
  • עיצוב אישי – כיום אפשר לעצב באופן אישי את הטבעת. אפשר להתרשם מקטלוגים או גלריות של תמונות, לקבל רעיונות והשראה ולבסוף לעצב באופן עצמאי את טבעת החלומות.

על מה לא לוותר?

מכיוון שעולם התכשיטים מגלגל סכומי כסף גדולים מאד, חשוב מאד לשים לב אל מי ניגשים ובאתר של איזה בית עסק גולשים. יש לוודא שקיים רישיון להפעלת עסק, שהאתר מציע מידע אמין ומקצועי ושיש אל מי לפנות על מנת לקבל מידע נוסף או לשאול שאלות. על מנת שהרכישה תהיה נכונה ונבונה צריך שיופיע באתר כל מה שהגולש צריך לדעת כדי שהטבעת והיהלום שהוא בוחר יהיו אמיתיים והוא יוכל לדעת זאת בעצמו ולהציג הוכחות מוסמכות במידה ויידרש לכך. יש כמה מסמכים שאסור לוותר על קבלתם לאחר הרכישה.

תעודה גמולוגית שמקרה של יהלומים גדולים או חשבונית מס מפורטת עם פרטי התכשיט

מדובר בתעודה המופקת על ידי מעבדות בין לאומיות, מוכרות ורשמיות. כל יהלום המופק בצורה רשמית וחוקית ומוצע למכירה, אם בחלק מתכשיט ואם כיהלום בלבד חייב להיות מלווה לתעודה הגמולוגית המתאימה לו. מי שעוסק בתחום התכשיטים והיהלומים יידע לתת את התעודה לקונה ואף להסביר לו על הפרטים המופיעים בה. בתעודה אפשר יהיה למצוא מידע חשוב אודות היהלום, על הקראט, על מידת הניקיון ועל הצבע שלו. חשוב מאד לשמור את התעודה כל עוד הטבעת והיהלום בשימוש.

יהלומים צבעוניים

בשנים האחרונות יש יותר ויותר מודעות ליהלומים הצבעוניים – מה שלא היה קיים בעבר. אם ברירת המחדל הייתה היהלומים השקופים, הרי שכיום אפשר לשל בטבעת האירוסין גם יהלומים צבעוניים שנצבעו בתהליכי עבודה ייחודיים והם יפים ומרהיבים. סקלת הצבעים נעה בין שקוף לצהבהב ועוברת דרך גוונים מיוחדים של ורוד ושמנת. לכל צבע יש את הקוד שלו ומדובר בדרך העיבוד של היהלום – מה שגם משפיע בסופו של דבר על המחיר שלו.

סגסוגת וחומר גלם

כיום אפשר להשיג טבעות אירוסין העשויות ממגוון רחב של מתכות הנפוציפ הם זהב 14 קרארט / 18 קארט / פלטינה. את הזהב אפשר להשיג בכמה גוונים וצבעים (זהב לבן, צהוב ואדום) והכוונה היא בעצם ערבוב של זהב עם חומר גלם נוסף שנותן את הצבע שלו. כאשר הטבעת נוטה יותר לגוון הכסוף הרי שיש בה אחוז גבוה של כסף ובמידה והיא נוטה יותר לגווני הצהוב – הרי שהזהב הוא חומר הגלם השולט בה. גם סגסוגת מתכות זו משפיעה על המחיר הסופי של הטבעת.

בחירה של עיצוב וצורה

מכיוון שבטבעת האירוסין ניתן לשלב עיצובים, חריטות או שיבוץ יהלומים ואבני חן – הרי שישנן אינספור אפשרויות למראה של הטבעת. היקף הטבעת יכול להיות עגול או מרובע, אפשר לחרוט בה שמות או הקדשה, היהלום יכול להיות קטן או גדול ואפשר לבחור בין יהלום אחד לבין שיבוץ של הרבה אבנים זוהרות קטנטנות. כך נכנס לתמונה הנושא של עיצוב אישי, שכן לטבעת האירוסין תהיה חשיבות עצומה עבור מי שיענוד אותה ולבטח גם ייווצר קשר רגשי עמוק כלפיה. לכן חשוב לראות כמה וכמה דגמים בטרם תתקבל ההחלטה הסופית אודות הדגם הרצוי או ההשראה שממנה אפשר יהיה לעצב את טבעת האירוסין באופן אישי.

Back top top